BLACK YAK – ODZIEŻ PROJEKTOWANA PRZEZ LUDZI GÓR OD 1973

NASZE DZIEDZICTWO

Przez ostatnie 40 lat marka BLACKYAK i Dongjin Leisure rozwijały się w alpinistyce, odzieży outdoorowej i sprzęcie. Od pierwszego markowego sklepu „Dongjin Mountain” w 1973 roku staraliśmy się zostać jedną z wiodących firm w branży outdoorowej.

„Kiedy w 1973 r. Otworzyłem swój pierwszy sklep w„ dzielnicy odzieżowej ”stolicy Korei Południowej w Seulu, miałem jasną wizję: chciałem zaoferować swoim Klientom wszystko, czego potrzebują, aby mogli zrealizować swoje cele górskie”.
TAE SUN KANG – Prezes i Założyciel

Odtąd i dziś nawet bardziej niż kiedykolwiek, BLACKYAK jest dobrze rozpoznawany przez profesjonalnych himalaistów, alpinistów jako wysokiej jakości sprzęt techniczny do wypraw w Himalaje, Alpy a także wszelkiego rodzaju zajęcia na świeżym powietrzu, w tym narciarstwo, turystyka i trekking.

KAMIENIE MILOWE

1973 Założenie Himalajiej marki BLACKYAK przez Tae Sun Kanga, który otworzył swój pierwszy sklep w „dzielnicy odzieży” w południowokoreańskiej stolicy Seulu.

1980 Sponsoring koreańskiego zespołu ekspedycyjnego, który wspiął się na Nanga Parbat, tzw. „Króla gór”.

1994 Nabycie licencji GORE-TEX® na produkcję i sprzedaż.

1998 BLACKYAK rozpoczyna działalność w Chinach. Sklepy zostały otwarte w 18 dużych domach towarowych w Pekinie, w tym w Tianjin i Yensha.

2004 Debiut BLACKYAK na ISPO w Pekinie w Chinach.

2010 Założenie spółki „BLACKYAK CO., LTD.” Sukces Eun-sun Oh jako pierwsza kobieta osiągnęła wszystkie 14 szczytów na 8 000 metrów.

2011 Założenie automatycznego centrum dystrybucji w Yangji o powierzchni 15 000 metrów kwadratowych. Jest to jedno z największych centrów logistycznych w branży outdoorowej.

2012 Debiut BLACKYAK na ISPO Monachium w Niemczech. NAGRODA ISPO „Produkt azjatycki roku 2013” ​​za kurtkę alpinistyczną „Kurtka B1XG1”.

2014 Otwarcie europejskiej siedziby z salonem i biurem w Monachium w Niemczech.

2015 BLACKYAK przekazuje milion dolarów na ofiary trzęsienia ziemi w Tybecie. Uruchamia w Europie – Sprzedaż.

2016 BLACKYAK zdobywa jedenaście nagród ISPO – 8 z nich jest złotych! Udane wejście na rynek w Europie i Ameryce Północnej.

Adam Bielecki zostaje jednym z ambasadorów marki na świecie.

2017 NAGRODA ISPO 2017 za „Signature Jacket”, „Heavy Duty Down Jacket” i „Vivid Jacket”. Łącznie z 16 nagrodami BLACKYAK jest najbardziej utytułowaną firmą w historii NAGRÓD ISPO.